AKO ZABEZPEČIŤ SPRÁVNU OSOBNÚ HYGIENU CELEJ RODINY

Hydratovaná a vyživená pleť

Správna osobná hygiena je v dnešnej dobe jedným z troch najdôležitejších pilierov na prevenciu nákazy vírusmi. Okrem toho je to aj obmedzenie kontaktu medzi ľuďmi a čistenie a dezinfekcia povrchov.

Podľa informácií poskytnutých zo strany príslušných orgánov je naozaj dôležité zostať doma, avšak aj doma musíme udržiavať správnu hygienu nášho tela. Telesná hygiena je základným ochranným opatrením v prípade, že bývame s viacerými ľuďmi, musíme ísť do práce alebo na nákupy.

V tomto článku vám poskytneme efektívne rady pre vašu vlastnú osobnú hygienu, ako aj pre hygienu tým najmenších.

Čo je osobná hygiena a prečo je dôležitá

Osobná hygiena je rad preventívnych opatrení, ktoré je potrebné dodržiavať na prevenciu prenosu chorôb a vírusov; je však dôležitá aj pre naše zdravie a vzhľad.

Prospešné aspekty správnej osobnej hygieny

  • Prevencia chorôb.
  • Zvýšenie sebadôvery je veľmi dôležité pre našu pozitívnosť, pretože byť spokojní sami so sebou je základom pre ohľaduplnosť voči ostatným. Ak sa začneme starať o telo počas nášho každodenného života a zahrnieme doň napríklad aj hydratáciu pleti, budeme sa cítiť zdravo a okrem toho nájdeme príjemné chvíle, kedy sa môžeme odreagovať.
  • Udržiavaním zdravej pleti v súčasnosti dosiahneme, že bude pevná a mladá v budúcnosti. Starostlivosť o pleť pomáha predchádzať ťažkostiam akými môže byť suchá alebo citlivá pokožka, svrbenie, podráždenie atď.

Rady pre udržiavanie správnej osobnej hygieny a pre starostlivosť o pokožku a jej hydratáciu

Na udržiavanie správnej osobnej hygieny je nevyhnutné pravidelné a kompletné ošetrovanie a hydratácia pleti do hĺbky.

Je veľmi bežné používanie výrobkov, ktoré pri ich častej a nepretržitej aplikácii môžu pokožku poškodiť. Mydlá s agresívnymi alebo dráždiacimi zložkami môžu oslabiť vrstvu lipidov našej pleti.
Preto odporúčame používanie sprchovacích gélov Lactovit. Sú špeciálne vyvinuté pre starostlivosť a revitalizáciu pokožky vďaka ich receptúram, ktoré využívajú prospešné vlastnosti mlieka.

Po sprche je veľmi dôležité dôkladne vysušiť celé telo, obzvlášť na miestach so záhybmi (za ušami, medzi prstami na nohách atď.)
Pre kompletnejšiu výživu pokožky Lactovit odporúča ukončiť sprchu aplikáciou telového mlieka. Vaša pleť bude v okamihu jemná a hebká.

Hygiena a starostlivosť u tých najmenších:

Vieme, aká dôležitá je starostlivosť o telo našich najmenších. Lactovit vám chce preto pomôcť objaviť kroky potrebné na to, aby bola pleť vašich detí vždy zdravá.

1. Správne si umývať ruky a telo

Je veľmi dôležité naučiť deti správne sa umývať, aby si pokryli mydlom celý povrch rúk a tela. Je nevyhnutné naučiť ich umývať si ruky podľa pokynov Organizácie spotrebiteľov a používateľov.

2. Naučiť ich, ako sa správne sprchovať

Vaše deti sú možno ešte vo veku, v ktorom sa ťažko sprchujú bez pomoci; pre ich bezpečnosť je však dôležité, aby sa naučili udržiavať svoje telo čisté. Využite toto obdobie a ukážte im, aké je to zábavné: pustite im hudbu, hrajte sa s nimi  a robte napr. bubliny.

3. Vlastný uterák

Na udržiavanie správnej osobnej hygieny v tomto období neodporúčame používať spoločné uteráky; mohli by sme totiž zapríčiniť prenos vírusu na osobu, ktorá po nás použije uterák. Preto odporúčame vašim deťom používať vlastný uterák.

4. Hĺbková hydratácia pokožky

Vďaka hydratácii do hĺbky sa vyhneme sčervenaniu, svrbeniu a precitlivenosti pokožky a zároveň jej dodáme výživu, aby sme ju udržiavali zdravú. Pre zaručenie optimálnej starostlivosti o pleť celej rodiny odporúčame používať sprchovacie gély a telové mlieka Lactovit.

Teraz už poznáme výhody správnej osobnej hygieny a naučili sme sa aj to, ktoré hodnoty sú dôležité pre nás aj pre naše deti, aby sme mohli dosiahnuť dokonale čisté telo.