ČO JE UREA A NA ČO SLÚŽI?

Regenerovaná pokožka

Urea alebo močovina je prírodná látka, ktorá vzniká prirodzeným spôsobom následkom metabolickej činnosti nášho organizmu na bunkovej úrovni.

Ureu nájdeme na povrchovej vrstve našej pokožky a považuje sa za prírodný hydratačný faktor nášho tela. Jej hlavné funkcie sú:

  • Udržiavať hydratáciu pokožky
  • Chrániť a regenerovať pokožku

Bolo dokázané, že jej aplikácia má veľký vplyv na regeneráciu a hydratáciu pokožky, hlavne na ošetrenie suchej a veľmi suchej pokožky.

Na čo slúži urea?

Urea je veľkým pomocníkom pre regeneráciu poškodenej alebo problematickej pokožky a jej použitie sa odporúča na zmiernenie suchej pokožky a svrbenia.

Lactourea je produktový rad značky Lactovit určený na ošetrenie suchej a veľmi suchej pokožky. Jeho receptúra pomáha udržiavať zdravú a hydratovanú pleť, pričom vytvára bariéru na regeneráciu pokožky.

Aké má urea účinky na pokožku?

  • Reguluje úroveň vlhkosti pokožky a je veľmi dôležitým faktorom prirodzenej hydratácie.
  • Urea je hygroskopická, čo znamená, že dokáže zadržiavať vlhkosť na vonkajšej vrstve pokožky.
  • Urea má vlastnosti, ktoré pôsobia proti svrbeniu.
  • Je tiež keratolytická; to znamená, že vo vysokej koncentrácii pretrháva spojenia medzi odumretými bunkami pokožky, čím ju prirodzeným spôsobom odlupuje a pomáha iným látkam, aby lepšie vnikali do pokožky a boli účinnejšie.

Zaujímavé údaje o uree:

  • Ureu objavil v roku 1773 chemik Hillaire Rouelle.
  • Zdravá pokožka obsahuje približne 28 mikrogramov urey na centimeter štvorcový.

Faktory prirodzenej hydratácie

Medzi faktory prirodzenej hydratácie (FPH) patrí rad elementov, ktoré sa nachádzajú v našej pokožke v prírodnej forme a zabezpečujú jej hydratáciu a ochranu vďaka tomu, že sú schopné zadržiavať vodu. Dve najdôležitejšie zložky týchto FPH sú urea a kyselina mliečna. Spoločný účinok týchto zložiek pomáha chrániť našu pokožku a zabezpečuje, aby nebola suchá a drsná.

Ktoré výrobky značky Lactovit obsahujú ureu?

Lactourea značky Lactovit je dokonalý produktový rad na dosiahnutie ultra-hydratačného účinku, ktorý je potrebný v prípade suchej a veľmi suchej pokožky. Tento účinok je možné dosiahnuť vďaka zložke Lactourea, ktorá je jedinečným komplexom obsahujúcim kyselinu mliečnu a čistú ureu.

Urea je prírodná hydratačná zložka zachytávajúca vlhkosť, ktorá umožňuje dosiahnuť intenzívnu hydratáciu a dermatológovia ju odporúčajú pre starostlivosť o veľmi suchú pokožku. Kyselina mliečna posilňuje hydratáciu pleti tým, že vytvára bariéru, ktorá zabraňuje dehydratácii. Táto kombinácia ultra-hydratačných zložiek chráni a hydratuje pokožku do hĺbky a účinkuje v jej najhlbších vrstvách, aby zabezpečila jej regeneráciu a udržiavala ju mladú.

Ak máte problémy so suchou pokožkou, odporúčame vám rad výrobkov Lactourea značky Lactovit, v ktorom nájdete tie najkvalitnejšie výrobky vyvinuté pre každodennú starostlivosť o pokožku.